Wszystko, co związane z przygotowaniami do I Komunii Św.
Sięgnij po sprawdzony poradnik!
Imię:
Adres email:

148964_Primary
Blog > Komentarze do wpisu

Kartka z okazji I Komunii Św. - zrób ją sama

W serwisie Cafeart znalazłam obrazkowy kurs, jak zrobić własną kartkę z życzeniami dla dziecka z Okazji przystąpienia do I Komunii Św. Jako, że zbieram tu (w jednym miejscu) jak najwięcej porad, sugestii i pomysłów, aby nie trzeba było "biegać" po całym Necie, wrzucam i to.

 

Do wykonania tej kartki użyłam dwóch, najbardziej się chyba z tym świętem kojarzących kolorów - bieli i złota. Potrzebne materiały:

- papier: 2x biały ozdobny papier wizytówkowy A4, 1x złoty papier, 1x biały papier z perłowym połyskiem, papier - brudnopis,
- złota tasiemka (w odcieniu pasującym do złotego papieru),
- dziurkacz - kwiatek, ozdobny szlaczek,
- nożyczki, ołówek, ozdobne nożyczki „fala",
- klej.

Krok 1.

Z papieru A4 tworzymy bazę - z jednej strony zaginamy większą cześć kartki, z drugiej mniejszą - boku powinny na siebie trochę zachodzić.

Krok 2.

Szkicujemy na papierze wzór kielicha - ważne by dobrze dobrać wielkość. Wycinamy go ze złotego papieru 2x. Wycinamy też 2 x złoty koło i 2 x białe perłowe, ale mniejsze od złotego. Złotemu kołu nadajemy nieregularny kształt za pomocą nożyczek - fali.

Naklejamy elementy na węższy bok bazy tak aby ich środek przechodził wzdłuż krawędzi boku.

Wycinamy ze złotego papieru litery IHS i naklejamy na środek okręgu.

Krok 3.

Z perłowego papieru wycinamy kieszonkę w kształcie prostokąta, trzy z jej boków zaginamy, by przykleić je do wnętrza kartki na szerszy bok. Górę kieszonki możemy ozdobić dziurkaczem. Kieszonkę dekorujmy złotymi kwiatkami.

 

Kieszonka może być przeznaczona na prezent - pieniądze, lub możemy włożyć tam tag z cytatem. Tag robimy z tych samych papierów.

Krok 4.

Przyklejmy złotą tasiemkę do wiązania kartki. Jedną cześć mocujmy poprzez nacięcie w zgięciu i podklejenia na środku wnętrza kartki, druga przyklejmy od środka karki poprzez cały węższy bok.

Krok 5.

Wewnątrz kartki umieszczamy życzenia. Wydruk przykleiłam na tło z perłowego papieru, górną krawędź przykryłam także tym papierem.

Na froncie kartki u góry przyklejmy złote i perłowe kwiatuszki. U dołu, przy podstawie kielicha napis (cytat, „Pamiątka Pierwszej Komunii" itp.).

 

Projekt dla Cafeart.pl: Inga

 

 

 

 

wtorek, 06 maja 2008, pikselka

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/05/07 10:31:30
o, widzę, że mój kurs tu przywędrował ;)
pozdrawiam!!! :)
-
2008/05/07 12:11:21
Tak. Jest bardzo praktyczny i na pewno skorzysta z niego więcej osób, niż wtedy, gdy jest tylko u Ciebie i w Cafeart. Podałam Autorkę i linka, żeby nie pomyślano, że jest mój :-)
Dzięki za odzew!
-
Gość: , bzy46.internetdsl.tpnet.pl
2008/05/07 13:21:35
No czasem się przydaje taka wiadomość.
Sama mam w tym roku komunię (mam 9 lat).
Ale ogólnie fajny pomysł!
-
Gość: , dlb153.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/12/29 21:15:52
fajna , chcialbym nawiazac kontakt kto zaproponuje do sprzedazy taki kartki ,prosze pisac na diageronimo2@gmail.com, Vitaliy